Informacje o szkoleniach
, News
/
23 kwietnia 2018

III Forum pelletu 18-19.06, Gdańsk

SZCZEGÓŁY
DATA
23 kwietnia 2018

 CAŁA BRANŻA W JEDNYM MIEJSCU!

W dniach 18-19 czerwca w Gdańsku odbędzie się coroczne największe branżowe spotkanie dla producentów i dystrybutorów pelletu z całej Europy. Organizatorem wydarzenia jest Magazyn Biomasa, a Polska Rada Pelletu objęła patronat nad wydarzeniem.

Już po raz trzeci najwięksi producenci i dystrybutorzy pelletu wezmą udział w dyskusji poświęconej najnowszym zagadnieniom z dziedzin technologii, produkcji, sprzedaży pelletu drzewnego, certyfikacji, marketingu i prawa.  Podczas konferencji wystąpią mi.in. przedstawiciele European Biomass Association (AEBIOM), Swedish Bioenergy Association (SVEBIO), Wood Pellet Association of Canada, nie zabraknie również głosu Polskiej Rady Pelletu.

Spotkanie jest skierowane do producentów i dystrybutorów pelletu oraz kotłów i pieców na pellet, dostawców technologii i urządzeń do pelletowania, firm certyfikujących i patentowych, a także polskich i europejskich stowarzyszeń producenckich. Więcej szczegółów oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie Organizatora tutaj.

News
/
9 kwietnia 2018

DREMASILESIA 6-8 kwietnia 2018 r., Sosnowiec

SZCZEGÓŁY
DATA
9 kwietnia 2018

Za nami Targi Maszyn i Narzędzi Do Obróbki Drewna DremaSilesia! Po raz kolejny przedstawiciele sektora obróbki drewna spotkali się w Sosnowcu aby zaprezentować najnowsze rozwiązania technologiczne i produktowe stosowane w przemyśle drzewnym i meblarskim.

W tym roku dla uczestników spotkania organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje czyli Strefę Warsztatów i Edukacji Zawodowej, gdzie uczniowie szkół o profilach budowlano-drzewnych zaprezentowali swoje umiejętności. Uczestnicy również mogli wziąć udział w warsztatach parkieciarskich i stolarskich, podczas których zapoznali się z najnowszymi produktami i technologiami w sektorze drzewnym. Przy współpracy specjalistów z firmy INFOTEC CNC zorganizowano pokazową fabrykę mebli tzw.  Strefę Mebli na Żywo, w której zaprezentowano całościowo przygotowanie i wykonanie mebli. Podczas warsztatów uczestnicy wysłuchali ciekawych wykładów z zakresu projektowania mebli, poznali programy graficzne i nowe technologie umożliwiające pracę w fabryce, a także zaprezentowano najnowsze urządzenia i maszyny do obróbki drewna przeznaczone zarówno dla małych jak i większych przedsiębiorstw.  Na targach uczestnicy mieli również okazję nawiązać kontakty z licznymi wystawcami oraz dostawcami innowacyjnych rozwiązań w branży obróbki drewna.

Uczestnikiem dwunastej edycji targów DremaSilesia, była również Polska Rada Pelletu w osobie pani Wiceprezes Agnieszki Kędziory-Urbanowicz. W programie wydarzenia nie zabrakło popularyzacji wykorzystania pelletu drzewnego w gospodarstwach domowych i zakładach przemysłowych, jako ekologicznego paliwa z niską emisją. Polska Rada Pelletu to stowarzyszenie branży pelletu drzewnego, które  popiera ogólnopolską inicjatywę uświadamiania mieszkańców gmin czym jest pellet drzewny i w jaki sposób można go wykorzystać aby skutecznie walczyć z niską emisją.

Zapraszamy na fotorelacją z Targów DremaSilesia 2018 oraz zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie Polskiej Rady Pelletu

 

News
/
6 kwietnia 2018

Trwają Targi DremaSilesia!

SZCZEGÓŁY
DATA
6 kwietnia 2018

Trwają Targi DremaSilesia w Sosnowcu, podczas których przedstawiciel Magazynu Biomasa – Pan Robert Gogosz i przedstawicielka firmy audytorskiej BIOCONTROL, ale także wiceprezes Polskiej Rady Pelletu będą prezentować zalety pelletu drzewnego jako paliwa niskoemisyjnego oraz kotłów na pellet. Jesteśmy dla Państwa do niedzieli.

Do zobaczenia!

 

 

News
/
6 kwietnia 2018

Konferencja Energetyczna EuroPOWER

SZCZEGÓŁY
DATA
6 kwietnia 2018

W dniach 4-5 kwietnia w Warszawie odbyło się największe wydarzenie dotyczące rozwoju sektora energetycznego w kraju. Już po raz dwudziesty siódmy kluczowi przedstawiciele branży spotkali się na Konferencji Energetycznej EuroPOWER. Tym bardziej cieszy zaproszenie do grona wybitnych specjalistów i ekspertów branży energetycznej firmy Biocontrol w osobie Prezesa Zarządu pana Adama Sarnaszka oraz Kierownik ds. Rozwoju pani Agnieszki Kędziory-Urbanowicz.

 

 

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia gościa honorowego jakim był  Minister Energii, pan Krzysztof Tchórzewski. W swoim wystąpieniu pan Minister poruszył m.in. kwestie związane z rynkiem mocy oraz budową elektrowni jądrowej w Polsce. Podczas konferencji poruszano niezwykle ważne kwestie dotyczące nowych programów, celi gospodarczych, bezpieczeństwa energetycznego wg. tzw. „Pakietu zimowego”, nawiązano do kluczowych kwestii rozwoju i funkcjonowania konkurencyjnego rynku energii elektrycznej i gazu. Podczas spotkania rozwinęła się burzliwa dyskusja związana z aspektami ekologicznymi, które na przestrzeni ostatnich miesięcy stanowią źródło zainteresowania opinii publicznej. Eksperci dyskutowali w jaki sposób należy chronić klimat w procesie transformacji i unowocześniania  polskiej gospodarki, a także jaka jest rola unijnego systemu wsparcia dla innowacyjnych technologii przemysłowych. W drugim dniu konferencji szczegółowo omówiono zagadnienia z zakresu kogeneracji jądrowej w kontekście zagrożeń i  nowych możliwości. Eksperci przybliżyli kwestie dotyczące energetyki rozproszonej, szanse rozwoju, propagowanie niezależności energetycznej dla przedsiębiorstw czy też  magazynowanie energii.

 

Bogaty zakres tematyczny dwudniowej konferencji został przygotowany przez Radę Programową, której przewodniczył  dr Leszek Juchniewicz oraz Sekretarz Rady pan Piotr Rutkowski. Podczas licznych debat nie zabrakło ciekawych tematów oraz wybitnych prelegentów. Podczas konferencji wystąpili m.in.: Maciej Bando Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Tomasz Dąbrowski Dyrektor Departamentu Energetyki w Ministerstwie Energii, Filip Grzegorczyk Prezes Zarządu Tauron Polska Energia, Łukasz Kroplewski Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju PGNiG, Paweł Piwowar Wiceprezes Zarządu Asseco Poland S.A., Jacek Piechota Prezes Zarządu Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, i wielu innych.

 

 

Informacje o szkoleniach
/
3 kwietnia 2018

Rola i wymagania dla opakowania handlowego przy realizacji strategii dla własnej marki pelletu drzewnego

SZCZEGÓŁY
DATA
3 kwietnia 2018

 

Każde przedsiębiorstwo staje przed kłopotami związanymi z wygospodarowaniem zysku, który pozwoli na dynamiczny rozwój i utrzymanie pozycji rynkowej firmy. Aby skutecznie zaplanować  i zrealizować cele biznesowe  potrzebne są efektywne narzędzia i mechanizmy marketingowe. Zapraszamy Państwa na szkolenie, podczas którego pan Tomasz Smorgowicz – doświadczony ekspert ds. CSR, strategii komunikacyjnych oraz budowania marek, przedstawi sposoby zarządzania marką oraz prowadzenia strategii marketingowych i rozwoju produktu. Dowiedzą się Państwo min. jak odróżnić się od konkurencji, jak zaprojektować opakowanie produktu, jak zrozumieć grupę konsumentów, w jaki sposób komunikować się z klientem.
W drugiej części szkolenia zajęcia poprowadzi pani Agnieszka Kędziora-Urbanowicz – doświadczona audytorka od lat związana z certyfikacją systemów zarządzania,   która przedstawi szczegółowe wymogi dotyczące zasad opakowania pelletu drzewnego na podstawie „Quality Certification Scheme For Wood Pellets”. Podczas spotkania zostaną przedstawione najnowsze informacje związane z ustawą o etykietowaniu, informacją handlową, zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych producentów i dystrybutorów pelletu drzewnego
08 maja 2018 r., godz. 9.00-17.00 do Gdyni
do Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront,
ul. Jerzego Waszyngtona 19.

Dowiedz się więcej

News
/
30 marca 2018

Nowelizacja Ustawy o OZE z dn. 30.03.2018 r.

SZCZEGÓŁY
DATA
30 marca 2018

Szanowni Państwo,

w związku z procedowaną nowelizacją Ustawy o OZE przesyłamy Komunikat Administratora Systemu Certyfikacji Biomasy stałej – KSUB.PL.

Jednocześnie informujemy, że projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii (ustawa o OZE) autorstwa Ministerstwa Energii (ME), po ośmiu miesiącach prac rządowych i po przyjęciu przez Komitet Stały w dniu 15 lutego br., został przyjęty na początku marca br. przez Radę Ministrów i ostatecznie projekt został skierowany do Sejmu.

 

Komunikat w sprawie nowelizacji Ustawy o OZE

 

News
/
29 marca 2018

Wesołych Świąt Wielkanocnych

SZCZEGÓŁY
DATA
29 marca 2018

Informacje o szkoleniach
, News
/
28 marca 2018

Warsztaty szkoleniowe – Pełnomocnik systemów ENplus/ DINplus

SZCZEGÓŁY
DATA
28 marca 2018

Akademia Biocontrol przy współpracy Polskiej Rady Pelletu organizuje praktyczne warsztaty szkoleniowe z zakresu wytycznych schematów certyfikacji ENplus i DINplus. 

Spotkanie odbędzie się 27-go kwietnia w sali konferencyjnej w restauracji „MAZURIANA” w Szczytnie, ul. Sienkiewicz 2 (przy Placu Juranda). 

Cel szkolenia:

Podczas spotkania uczestnicy uzyskają niezbędne umiejętności dotyczące zasad systemu zapewniania jakości pelletu drzewnego wg normy ISO 17225-2. Po zakończonym szkoleniu uczestnik będzie mógł samodzielnie planować i organizować system ENplus/ DINplus,  a także prawidłowo interpretować wymagania standardów ENplus/ DINplus i umieć je zastosować w organizacji poprzez realizację działań systemowych tj.: prowadzić nadzór nad dokumentacją i zapisami, prowadzić nadzór nad sprzętem kontrolno-pomiarowym, nadzorować działania korygujące i zapobiegawcze oraz monitorować jakość i znać zasady prowadzenia badań laboratoryjnych.

Korzyści ze szkolenia:

Nabyta wiedza  pozwoli zainteresowanym pełnić funkcję menadżera jakości (potocznie określanego jako Pełnomocnika ds. Jakości ENplus/ DINplus). Szkolenie poprowadzi autoryzowany Audytor ENplus/ DINplus – pani Agnieszka Kędziora-Urbanowicz, która przekaże uczestnikom niezbędne kompetencje tak aby dobrze przygotować Państwa do roli pełnomocnika, aby Państwo zrozumieli, na czym polega rola pełnomocnika i czego wymaga się od kandydatów na to stanowisko oprócz odpowiednich kompetencji i wiedzy.

Uczestnicy szkolenia zostaną również zapoznani z podstawowym wyposażeniem laboratorium zakładowego, metodologią prowadzenia analiz w laboratorium zakładowym oraz zasadami nadzoru nad sprzętem kontrolno-pomiarowym.

Adresaci szkolenia:

Do udziału w warsztatach zapraszamy podmioty zainteresowane wdrożeniem systemu zapewnienia jakości wg normy ISO 17225-2 i wytycznych schematów certyfikacji ENplus i DINplus i przede wszystkim kandydatów na stanowisko Pełnomocnika ds. ENplus i DINplus. Do wzięcia udziału w spotkaniu zachęcamy kadrę odpowiedzialną za funkcjonowanie systemu zapewniania jakości pelletu drzewnego, tj. pełnomocników ds. Jakości oraz wszystkich nowych pracowników zakładów granulacji pelletu, którzy chcą poznać zasady systemu zapewniania jakości pelletu drzewnego.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie Akademii Biocontrol

News
/
19 lutego 2018

Green Supplements Sp. z o.o. – uzyskała pozytywny wynik auditu certyfikującego

SZCZEGÓŁY
DATA
19 lutego 2018

Firma Green Supplements Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie uzyskała pozytywny wynik auditu certyfikującego na zgodność z Krajowym Standardem Uwierzytelniania Biomasy  SWP-SNS:2015  i tym samym zostanie jej przyznany certyfikat zgodności Systemu Należytej Staranności.

Audit został przeprowadzone przez auditorów Control Union Polska Sp. z o.o. Ważność certyfikatu nr CU-SNS-262171 będzie można zweryfikować na Krajowym Spisie Uwierzytelnionej Biomasy – www.ksub.pl

 

Gratulujemy znakomitego wyniku!

News
/
12 lutego 2018

Certyfikat ENplus dla firmy AMR Group – PL308

SZCZEGÓŁY
DATA
12 lutego 2018

Z przyjemnością informujemy, że firma AMR GROUP Robert Mizia Spółka Jawna  uzyskała międzynarodowy certyfikat ENplus w zakresie handlu pelletem drzewnym najwyższej klasy jakości klasy A1 (certyfikat nr PL308 – status certyfikatu można sprawdzić pod linkiem: http://www.enplus-pellets.eu/trade/certified-traders/)

 

 

Przygotowania do certyfikacji przeprowadzili uznani na rynku eksperci firmy BIOCONTROL, natomiast audyt certyfikacyjny przeprowadziła Jednostka Certyfikująca Control Union Polska Sp. z o.o. – jedyna polska autoryzowana jednostka inspekcyjna przez EPC do prowadzenia procesów certyfikacji według standardu ENplus/ DINplus.

Gratulujemy sukcesu!

Informacje o szkoleniach
, News
/
6 lutego 2018

VII Forum Spalania Biomasy i Odpadów

SZCZEGÓŁY
DATA
6 lutego 2018

JAKO PARTNER STRATEGICZNY

SERDECZNIE ZAPRASZA DO UDZIAŁU W:

Zapraszamy do udziału w siódmej edycji dorocznej, międzynarodowej konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne – VII Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które odbędzie się 1 marca 2018 roku w Warszawie.

Forum Spalania Biomasy i Odpadów to cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, których tematyka obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju sektora biomasowego oraz podmiotów związanych z branżą WTE (waste to energy). Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z wielu krajów, by mogli wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi najnowszych osiągnięć związanych z wykorzystaniem biomasy i odpadów na cele energetyczne. Już dziś Forum funkcjonuje jako platforma wymiany aktualnej wiedzy oraz istotne narzędzie w zakresie transferu know-how, technologii i innowacji. Wydarzenie rokrocznie gromadzi szerokie spektrum przedstawicieli rynku, w tym: ekspertów branży energetycznej i przemysłu, dostawców biomasy, reprezentantów sektora komunalnego, naukowców, inżynierów i technologów, a także organizacje branżowe, instytucje finansowe oraz przedstawicieli rządu i administracji.

Zbliżająca się VII edycja Forum w 2018 roku, będzie skupiać się na możliwościach rynków biomasy i odpadów, w szczególności na obszarach biznesowych, prawnych i technicznych. Eksperci ocenią potencjał biomasy oraz paliw alternatywnych (RDF, SRF) na rynku i będą dyskutować na temat polityki rozwoju między innymi w świetle rynku mocy, spółdzielni i klastrów energetycznych oraz pakietu zimowego.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na dedykowanej stronie wydarzenia.

 

Informacje o szkoleniach
, News
/
24 stycznia 2018

Systemy wsparcia OZE w nowelizacji 2018. Aktualizacja i nowe wymagania w świetle najnowszej decyzji Komisji Europejskiej.

SZCZEGÓŁY
DATA
24 stycznia 2018

Systemy wsparcia OZE w nowelizacji 2018. Aktualizacja i nowe wymagania w świetle najnowszej decyzji Komisji Europejskiej.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na szkolenie „Systemy wsparcia OZE w nowelizacji 2018. Aktualizacja i nowe wymagania w świetle najnowszej decyzji Komisji Europejskiej”, które jest organizowane przez naszego partnera firmę MS Consulting.
W związku z decyzją Komisji Europejskiej z dnia 13 grudnia 2017 r. w przedmiocie zatwierdzenia polskiego programu wsparcia energii ze źródeł odnawialnych oraz zmniejszania obciążeń odbiorców energochłonnych w tym zakresie, zapraszamy do udziału w seminarium dedykowanym procedowanej nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii.
Treść decyzji Komisji Europejskiej w tym przedmiocie będzie niewątpliwie istotnie determinować zakres prac nad nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii, zarówno poprzez modyfikację obecnie obowiązujących przepisów, jak i w drodze wprowadzenia do niej całkowicie nowych regulacji prawnych. 

Wszystkie informacje oraz pełny opis szkolenia przedstawimy w załączonej broszurze.

Serdecznie zapraszamy!

Informacje o szkoleniach
, News
/
23 stycznia 2018

Seminarium informacyjne – platforma SyEnergy

SZCZEGÓŁY
DATA
23 stycznia 2018

Szanowni Państwo,

Instytut Geodezji i Kartografii oraz Biocontrol Sp. z o.o. zapraszają na spotkanie informacyjne poświęcone funkcjonalności systemu SyEnergy. SyEnergy to nowoczesna platforma wizualizacji danych satelitarnych przygotowana przez ekspertów i specjalistów Centrum Teledetekcji, Instytutu Geodezji i Kartografii, która stanowi kompleksowe rozwiązanie pozwalające określić warunki lokalizacji upraw, ich kondycji, statusu i parametrów. Platforma ta wspiera również proces uwierzytelniania upraw w kontekście wymagań zrównoważonego pozyskania i rozwoju.

Seminarium informacyjne dedykowane jest do przedstawicieli instytucji nadzoru rynku, agencji rządowych, wytwórców energii z OZE, przedstawicieli jednostek certyfikujących i inspekcyjnych.

Seminarium Informacyjne odbędzie się w dniu 13.02.2018 r. o godz. 10.00 (czas trwania seminarium 3,5 godziny) w Warszawie w siedzibie Instytutu Geodezji i Kartografii:

ul. Jacka Kaczmarskiego 27
(dawna Modzelewskiego)

Udział w seminarium jest bezpłatny. Wymagane jest potwierdzenie uczestnictwa.
Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program seminarium, lista prelegentów oraz formularz zgłoszeniowy jest dostępny poniżej. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w wersji tradycyjnej, wypełnić oraz przesłać na adres: anna.stankiewicz@bio-control.pl lub można zarejestrować się online tutaj.

Formularz zgłoszeniowy
Program seminarium

News
/
1 grudnia 2017

Pellet z KREX Sp. z o.o. wyróżniony certyfikatem SBP

SZCZEGÓŁY
DATA
1 grudnia 2017

Mamy przyjemność poinformować, że w listopadzie 2017 roku zakład produkcji pelletu drzewnego KREX Sp. z o.o. w Szepietowie zakończył z sukcesem procedurę certyfikacji produkowanego przez siebie pelletu w ramach systemu SBP (Sustainable Biomass Partnership). Certyfikat ten potwierdza, że zakład wytwarza biomasę w sposób zrównoważony pod względem ekonomicznym, środowiskowym i społecznym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proces przygotowania wraz z opracowaniem i wdrożeniem dokumentacji systemu SBP przygotowywali eksperci firmy BIOCONTROL

 

 

 

 

 

 

Audytorzy Control Union Polska pod nadzorem ASI, prześledzili produkcję pelletu wytwarzanego z pozostałości drzewnych powstających w procesach produkcyjnych w tartakach, zakładach przerobu drewna pozyskiwanych ze źródeł zewnętrznych. Potwierdzono, że biomasa pochodzi z legalnych i zrównoważonych źródeł. Zgodnie z przesłanym komunikatem, zakład w Szepietowie kupuje wyłącznie pozostałość poprodukcyjną, która jest wytwarzana z drewna z certyfikatem FSC.

Certyfikat jest ważny do 2022 roku. W tym czasie zakład będzie poddawany corocznym audytom okresowym. Pozwoli to fabryce KREX w Szepietowie zwiększyć swoją konkurencyjność na rosnącym rynku pelletu. Zakład sprzedaje swój produkt głównie na rynek duński, które są w czołówce najbardziej wymagających rynków, jeśli chodzi o pochodzenie użytej biomasy i zrównoważony proces produkcji pelletu.

Fabryka KREX w Szepietowie wytwarza ok. 15 tys. ton pelletu drzewnego rocznie.

 

SBP
Sustainable Biomass Partnership (SBP) jest organizacją non-profit założoną w 2013 roku przez głównych europejskich producentów energii, użytkujących biomasę głównie w formie pelletu drzewnego w elektrociepłowniach. Wizją SBP jest promowanie łańcucha dostaw ekonomicznie, ekologicznie i społecznie zrównoważonej biomasy stałej. SBP skupia się obecnie na rozwoju narzędzi zapewniających, że biomasa drzewna jest pozyskiwana z legalnych i zrównoważonych źródeł.
Organizacja, która uzyska certyfikat SBP, może posługiwać się oświadczeniem „SBP – Compliant Biomass” lub „SBP Controlled Biomass”.

 

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi KREX i życzymy sukcesów!

News
/
25 listopada 2017

Kolejni producenci pelletu drzewnego (A1) już wkrótce dołączą do grona certyfikowanych w systemie ENplus

SZCZEGÓŁY
DATA
25 listopada 2017

Z przyjemnością informujemy, że kolejni producenci dołączą do grona posiadaczy certyfikatów ENplus:

 • IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział w Stalowej Woli

 • DOMINOWOOD S.A. Zakład Czarna Białostocka

 • BIO-TECHNIK Adam Łada Zakład Śniadowo

 

Status certyfikatów będzie można sprawdzić pod linkiem: http://www.enplus-pellets.eu/production/certified-producers/ .

 

Przygotowania do certyfikacji przeprowadzili uznani na rynku eksperci firmy BIOCONTROL, którzy odpowiadali również za wyposażenie i uruchomienie laboratorium zakładowego. Natomiast audyt certyfikacyjny przeprowadziła Jednostka Certyfikująca Control Union Polska Sp. z o.o. – jedyna polska autoryzowana jednostka inspekcyjna przez EPC do prowadzenia procesów certyfikacji według standardu ENplus/ DINplus. Gratulujemy sukcesu!

Zakładowa Kontrola Produkcji oraz laboratorium zakładowe są stale monitorowane przez BIOCONTROL Sp. z o.o. (status można sprawdzić TUTAJ)
    
News
/
25 listopada 2017

Certyfikaty Systemu Należytej Staranności dla dostawców biomasy na cele energetyczne

SZCZEGÓŁY
DATA
25 listopada 2017

Mamy przyjemność poinformować, że dotychczasowi posiadacze certyfikatów SNS:

 • Dostawca biomasy na cele energetyczne: BIOEKO NORD Sp. z o.o. z siedzibą w Czuprynowie, certyfikat nr Q&R_584
 • Dostawca biomasy na cele energetyczne: ARTEL Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowskich Górach, certyfikat nr Q&R_626
 • Producent biomasy na cele energetyczne: P.P.H.U. MEGA s.c. z siedzibą w Rząsniku, certyfikat nr Q&R_582

z wynikiem pozytywnym ukończyły proces re-certyfikacji systemu SNS dla zrównoważonej biomasy stałej – systemu opartego na zasadach należytej staranności (SNS) na zgodność ze standardem SWP-SNS:2015, edycja 1.1 System Weryfikacji Pochodzenia dla Biomasy Leśnej i AGRO.

Zakres systemu SNS obejmuje wymagania w zakresie oceny ryzyka źródeł pochodzenia biomasy, dokumentowania pochodzenia biomasy na cele energetyczne oraz prowadzenia bilansu masy.

Proces certyfikacji przeprowadziła jednostka certyfikująca Q&R Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, która posiada autoryzację Administratora Systemu Certyfikacji – Krajowego Spisu Uwierzytelnionej Biomasy – www.ksub.pl 

Aktualność certyfikatów SNS można sprawdzić w bazie wydanych certyfikatów: http://ksub.pl/baza-certyfikatow/

 

Serdeczne GRATULUJEMY ww. firmom i jej pracownikom!

Informacje o szkoleniach
, News
/
7 listopada 2017

Świadectwo Ochronne Urzędu Patentowego RP dla KSUB

SZCZEGÓŁY
DATA
7 listopada 2017

 
 
 
 
 
 

 

Informujemy, że Spółka BIOCONTROL jako właściciel i administrator
Krajowego Spisu Uwierzytelnionej Biomasy – KSUB

 

uzyskała

 
 
 

 
 

Świadectwo Ochronne od Urzędu Patentowego RP.

 
 

Oznacza to, że znak KSUB jest prawnie chronionym zarejestrowanym znakiem towarowym, a jego właściciel firma BIOCONTROL ma pierwszeństwo w jego stosowaniu i publikacji.

 
 

W przypadku naruszenia praw autorskich BIOCONTROL, będzie ona mogła dochodzić roszczeń na postawie przepisów pr. aut., ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz kodeksu cywilnego, zwłaszcza zaniechania naruszenia, usunięcia skutków naruszenia, naprawienia wyrządzonej szkody oraz wydania bezpodstawnie uzyskanych korzyści.

 
 

 
 
 

ŚWIADECTWO OCHRONNE POBIERZ: TUTAJ

News
/
24 października 2017

CZY „DREWNO ENERGETYCZNE” MOŻE BYĆ STOSOWANE NA CELE ENERGETYCZNE?

SZCZEGÓŁY
DATA
24 października 2017

W dniu 19.10.2017 r. URE opublikowało Informację Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (nr 75/2017) w sprawie realizacji zakazu wykorzystywania drewna innego niż drewno energetyczne, o którym mowa w art. 2 pkt 7a ustawy o odnawialnych źródłach energii do wytwarzania energii elektrycznej w instalacjach odnawialnego źródła energii wskazanych w ustawie.

Zgodnie z przepisami ustawy OZE, od 1 stycznia 2017 r. świadectwo pochodzenia nie przysługuje dla tej części energii elektrycznej, do wytworzenia której wykorzystano drewno inne niż drewno energetyczne w przypadku:

 1. instalacji odnawialnego źródła energii innej niż mikroinstalacja i mała instalacja, wykorzystującej do wytwarzania energii elektrycznej biogaz inny niż biogaz rolniczy,
 2. instalacji odnawialnego źródła energii innej niż mikroinstalacja i mała instalacja wykorzystującej do wytwarzania energii elektrycznej biomasę spalaną w dedykowanej instalacji spalania biomasy,
 3. instalacji spalania wielopaliwowego, dedykowanej instalacji spalania wielopaliwowego oraz układu hybrydowego, wykorzystujących do wytwarzania energii elektrycznej biomasę, biogaz lub biogaz rolniczy,
 4. instalacji termicznego przekształcania odpadów,
 5. instalacji spalania wielopaliwowego, dedykowanej instalacji spalania wielopaliwowego oraz układu hybrydowego, wykorzystujących do wytwarzania energii elektrycznej biopłyny.

Składając wniosek o wydanie świadectwa pochodzenia, wytwórca eksploatujący wskazane powyżej instalacje jest zobowiązany potwierdzić – poprzez stosowne oświadczenie – że do wytworzenia energii elektrycznej zaliczonej do wytworzonej ze źródła odnawialnego, nie wykorzystywano drewna innego niż drewno energetyczne.

Z uwagi na brak stosownych aktów wykonawczych, w tym rozporządzenia określającego szczegółowe cechy jakościowo-wymiarowe i fizykochemiczne drewna energetycznego, obowiązują przepisy wykonawcze wydane na podstawie art. 9a ust. 9 ustawy – Prawo energetyczne, przy czym nie dłużej niż do 1 lipca 2018 r.

W związku z tym, nierozpatrzone dotychczas wnioski o wydanie świadectw pochodzenia dla energii elektrycznej wytworzonej od 1 stycznia 2017 r. w instalacjach objętych dyspozycją art. 44 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy OZE, niezależnie od oświadczenia składanego w trybie art. 45 ust. 2 pkt 7 ustawy OZE, powinny zostać uzupełnione o wyjaśnienia wskazujące na niewykorzystanie w okresach rozliczeniowych objętych wnioskami o wydanie świadectw pochodzenia, drewna pełnowartościowego, zawierające w szczególności zestawienia dostawców biomasy pochodzenia leśnego wykorzystanej w danych okresach rozliczeniowych, wraz ze wskazaniem źródeł jej pochodzenia, pozwalające na dokonanie odpowiedniej klasyfikacji drewna/materiału drzewnego.

Informacja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (nr 75/2017) w sprawie realizacji zakazu wykorzystywania drewna innego niż drewno energetyczne, o którym mowa w art. 2 pkt 7a ustawy o odnawialnych źródłach energii do wytwarzania energii elektrycznej w instalacjach odnawialnego źródła energii wskazanych w ustawie

  Więcej szczegółów jest dostępne na stronie URE: https://www.ure.gov.pl/pl/stanowiska/7244,Informacja-nr-752017.html

News
/
20 października 2017

Certyfikat ENplus – PL030 dla P.W. ANPOL

SZCZEGÓŁY
DATA
20 października 2017

Z przyjemnością informujemy, że firma P.W. ANPOL – Zakład Produkcyjny Biskupice  uzyskała międzynarodowy certyfikat ENplus w zakresie produkcji pelletu drzewnego najwyższej klasy jakości klasy A1 (certyfikat nr PL030 – status certyfikatu można sprawdzić pod linkiem: http://www.enplus-pellets.eu/production/certified-producers/ .

 

 

 

Przygotowania do certyfikacji przeprowadzili uznani na rynku eksperci firmy BIOCONTROL, którzy odpowiadali również za wyposażenie i uruchomienie laboratorium zakładowego. Natomiast audyt certyfikacyjny przeprowadziła Jednostka Certyfikująca Control Union Polska Sp. z o.o. – jedyna polska autoryzowana jednostka inspekcyjna przez EPC do prowadzenia procesów certyfikacji według standardu ENplus/ DINplus. Gratulujemy sukcesu!

Zakładowa Kontrola Produkcji oraz laboratorium zakładowe są stale monitorowane przez BIOCONTROL Sp. z o.o. (status można sprawdzić TUTAJ)
    
News
/
19 października 2017

Firma PPHU RAFIT Sp. z o.o. dołączyła do grona posiadaczy certyfikatu ENplus – PL029

SZCZEGÓŁY
DATA
19 października 2017

Z przyjemnością informujemy, że firma PPHU RAFIT Sp. z o.o. – Zakład Produkcyjny Gnojno  uzyskała międzynarodowy certyfikat ENplus w zakresie produkcji pelletu drzewnego najwyższej klasy jakości klasy A1 (certyfikat nr PL029 – status certyfikatu można sprawdzić pod linkiem: http://www.enplus-pellets.eu/production/certified-producers/ .

 

 

 

 

Przygotowania do certyfikacji przeprowadzili uznani na rynku eksperci firmy BIOCONTROL, którzy odpowiadali również za wyposażenie i uruchomienie laboratorium zakładowego. Natomiast audyt certyfikacyjny przeprowadziła Jednostka Certyfikująca Control Union Polska Sp. z o.o. – jedyna polska autoryzowana jednostka inspekcyjna przez EPC do prowadzenia procesów certyfikacji według standardu ENplus/ DINplus. Gratulujemy sukcesu!

 

Zakładowa Kontrola Produkcji oraz laboratorium zakładowe są stale monitorowane przez BIOCONTROL Sp. z o.o. (status można sprawdzić TUTAJ)
    
News
/
18 października 2017

Pellet drzewny z ECO VENUS Sp. z o.o. wyróżniony certyfikatem ENplus – PL026

SZCZEGÓŁY
DATA
18 października 2017

 

Z przyjemnością informujemy, że firma ECO VENUS Sp. z o.o.  uzyskała międzynarodowy certyfikat ENplus w zakresie produkcji pelletu drzewnego najwyższej klasy jakości klasy A1 (certyfikat nr PL026 – status certyfikatu można sprawdzić pod linkiem: http://www.enplus-pellets.eu/production/certified-producers/ .

Przygotowania do certyfikacji przeprowadzili uznani na rynku eksperci firmy BIOCONTROL, którzy odpowiadali również za wyposażenie i uruchomienie laboratorium zakładowego. Natomiast audyt certyfikacyjny przeprowadziła Jednostka Certyfikująca Control Union Polska Sp. z o.o. – jedyna polska autoryzowana jednostka inspekcyjna przez EPC do prowadzenia procesów certyfikacji według standardu ENplus/ DINplus. Gratulujemy sukcesu!

Zakładowa Kontrola Produkcji oraz laboratorium zakładowe są stale monitorowane przez BIOCONTROL Sp. z o.o. (status można sprawdzić TUTAJ)
    
Serdecznie gratulujemy przedstawicielom producenta i życzymy dalszych sukcesów!
Informacje o szkoleniach
, News
/
8 października 2017

Forum prawa i technologii – biogaz, biomasa, kogeneracja 7/8.12.2017 r. ZAKOPANE

SZCZEGÓŁY
DATA
8 października 2017

 

W imieniu organizatora wydarzenia

City-Brand Energia Odnawialna

 

 

BIOCONTROL Sp. z o.o. oraz Krajowy Spis Uwierzytelnionej Biomasy www.ksub.pl

 

 

 

jako partner merytoryczny wydarzenia

 

serdecznie zapraszamy do udziału w

 

Forum prawa i technologii – Biogaz, Biomasa, Kogeneracja

 

 

które odbędzie się 7-8 grudnia br. w najwyżej położonym hotelu w Polsce TATRA*** w Zakopanem.

 

 

W programie m.in.:

 

Założenia nowego systemu wsparcia dla kogeneracji po 2018 roku,
Główne założenia i kierunki zmian do rozporządzenia wykonawczego do art. 119 Ustawy o odnawialnych źródłach energii z dnia 20 lutego 2015 r. (Dz. U. z 2015 r., poz. 478 oraz Dz. U. z 2016 r., poz. 925, 1579 i 1753 wraz z późniejszymi zmianami) dotyczące dokumentowania biomasy na cele energetyczne, kryteriów zrównoważonego pozyskania oraz zasad certyfikacji biomasy AGRO,
Stan biogazowni rolniczych w Polsce, wg. rejestru prowadzonego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,
Nowelizacja Ustawy OZE – najważniejsze zmiany dla biomasy i biogazu,
Modele uwierzytelniania pochodzenia biomasy „agro”,
Możliwości dofinansowania projektów inwestycyjnych,
Pellet drzewny klasy A1 – nowoczesnym paliwem niskoemisyjnym w walce ze smogiem,
Technologie spalania biomasy w małej skali,
Modernizacja istniejących ciepłowni w celu dostosowania ich do zasilania biomasą,
Technologie kogeneracji i trigeneracji w ciepłownictwie i przemyśle.

 

Wśród prelegentów m.in.:

 

Przedstawiciel Ministerstwa Energii,
Przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa,
Przedstawiciel KOWR,
Adam Sarnaszek – Prezes Zarządu w firmie BIOCONTROL Sp. z o.o,
Agnieszka Kędziora-Urbanowicz – Kierownik ds. Rozwoju w firmie BIOCONTROL Sp. z o.o., Wiceprezes Zarządu w Polskiej Radzie Pelletu,
Marek Marcisz – Specjalista ds. Energetyki w firmie TUV SUD Polska Sp. z o.o.,
Adam Nocoń – Właściciel firmy, P.W.”BUDMET” Dariusz Nocoń, Adam Nocoń

 

Wśród pozostałych partnerów wydarzenia są m.in. POLSKA RADA PELLETU – www.polskaradapelletuorg.pl

 

 

P.W.”BUDMET” – http://budmetnocon.pl

 

TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. – https://www.tuv-sud.pl

 

Na wydarzenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką, a w szczególności: ciepłownie, elektrociepłownie, elektrownie opalane biomasą, jednostki wytwarzające EE w skojarzeniu, oczyszczalnie ścieków, zakłady utylizacji odpadów, szeroko rozumiany przemysł, branże pelletu, biogazownie, dostawców technologii, producentów biomasy itp.

 

Wydarzenie odbędzie się w hotelu TATRA***, najwyżej położonym hotelu w Polsce, usytuowanym w samym sercu polskich Tatr, w malowniczej dzielnicy Cyhrla. Wybraliśmy to miejsce ze względu na zapierającą dech w piersiach panoramę. Z okien hotelu rozciąga się widok zarówno na górskie szczyty Tatr polskich i słowackich, jak również na położone w dolinie Zakopane.

 

ZAPISY JUŻ TRWAJĄ – TUTAJ

Informacje o szkoleniach
, News
/
8 października 2017

Już dziś zapraszamy na XVII Forum Czystej Energii podczas POL-ECO SYSTEM

SZCZEGÓŁY
DATA
8 października 2017

 
 
 
 
 
 
 
 

BIOCONTROL Sp. z o.o.

jako partner wydarzenia serdecznie zaprasza na:

XVII Forum Czystej Energii

17-18 października 2017 r., Poznań

Międzynarodowe Targi POL-ECO SYSTEM

MTP, sala konferencyjna pawilon 5A (stoisko 13)

Podczas tegorocznych targów odbędzie się dwudniowa konferencja poświęcona odnawialnym źródłom energii, paliwom niskoemisyjnym w kontekście walki ze smogiem – AGENDA

Partnerem strategocznym wydarzenia jest również POLSKA RADA PELLETU – ZOBACZ

* bilety na POL-ECO SYSTEM można uzyskać tutaj

Więcej informacji znajdziesz na stronie organizatora: http://www.forum.czystaenergia.pl

Informacje o szkoleniach
, News
/
15 września 2017

II Forum Pelletu – z przedstawicielami największych firm i stowarzyszeń w Europie – ostatnie dni na zgłoszenie uczestnictwa

SZCZEGÓŁY
DATA
15 września 2017

Już 25-26 września w Hotelu Ossa**** k/Rawy Mazowieckiej odbędzie II Forum Pelletu, najważniejsze spotkanie reprezentantów branży pelletu w Polsce. Swoją obecność na Forum zgłosiło już 120 osób, w tym m.in. przedstawiciele firm: DAK GPS, IKEA, Tartak „Olczyk”, Stelmet, Biomasa Partner, Nawrocki Technologie Granulowania, Cedrus, P.W. Budmet, Biocontrol i Control Union. Będą też goście zagraniczni.

 

Organizator II Forum Pelletu, spółka Biomass Media Group, spodziewa się, że w tym roku w wydarzeniu udział weźmie 130 – 150 osób. – W pierwszej edycji konferencji uczestniczyło prawie 100 gości. Jesteśmy pewni, w tym roku ich liczba przekroczy 130 – mówi Maciej Kosiński odpowiedzialny za przebieg II Forum Pelletu.

Wśród osób, które do tej pory potwierdziły swój udział w Forum znajdują się także przedstawiciele firm spoza Polski, m.in. włoskiej Toscana Pellet i La Meccanica, estońskiej Graanul Invest, niemieckiego DIN CERCTO czy AEBIOM – Europejskiego Stowarzyszenia Biomasy.

Patronat nad konferencją objęła Polska Rada Pelletu, stowarzyszenie reprezentujące interesy branży w kraju i za granicą.

Dla pierwszych pięciu osób, które po otrzymaniu tego newslettera zdecydują się na uczestnictwo w II Forum Pelletu organizator przewidział 5 proc. zniżki.

Zakres tematyczny II Forum Pelletu*

PONIEDZIAŁEK, 25 września 2017 r.
9:00 – 11:00 Rejestracja uczestników
11:00 – 11:10 Otwarcie II Forum Pelletu
11:10 – 11:30 Wykład otwierającyMaciej Kosiński, Polska Rada Pelletu

Eric Vial, European Pellet Council

11:30– 13:00 Sesja I: Pellet w Europie
1. Polski pellet we Włoszech – współpraca z dystrybutoremAndrzej Kostyk, Toscana Pellet
2. Rynek pelletu w AustriiChristiane Egger, OÖ Energiesparverband
3. Niemcy – pelletowy prymus EuropyAgatha Swierczynski, DIN CERTCO
4. Dania – pellet przemysłowy
5. Pellet w krajach bałtyckich – ekspansja rynku
13:00 – 13:20 Przerwa kawowa
13:20 – 15:00 Sesja II: Technologia produkcji
1. Granulacja pelletu  – światowe trendy
2. Technologie redukujące koszty produkcji
3. Modernizacja fabryki pelletu agro na fabrykę pelletu drzewnegoBogdan Warchoł, Polenergia
4. Technologia toryfikacji i produkcji biowęgla jako nowa szansa biznesowa dla rynku pelletuAnna Rozkosz, DAK GPS
15:00 – 15:45 Lunch
15:50 – 17:30 Sesja III: Produkcja i logistyka dostaw
1. Polska produkcja pelletu
2. Pakowanie i magazynowanie pelletu
3. Zastosowania smarów Shell Gadus w prasach do produkcji pelletówPrzedstawiciel firmy Shell
4. Surowiec i transport pelletuAgnieszka Jeznach, Biomasa Partner
5. Podstawowe zasady zabezpieczania instalacji transportu i magazynowania pelletu przed zagrożeniem wybuchemMariusz Balicki, Grupa Wolff
17:30 – 18:30 Sesja IV: Jakość i certyfikacja pelletu
1. Certyfikaty pelletu drzewnegoPrzedstawiciel firmy Biocontrol i Control Union
2. Badanie jakości pelletuPrzedstawiciel firmy Biocontrol i Control Union
18:30 – 19:00 Panel dyskusyjny podsumowujący pierwszy dzień II Forum Pelletu
21:00 Kolacja branżowa

 

WTOREK, 26 września 2017 r.
9:00 – 10:40 Sesja V: Pellet i środowisko
1. Rozwój rynku kotłów na pelletAdam Nocoń, P.W. Budmet
2. Edukacja kluczem do sukcesu – projekt Akademia PelletuRobert Rogosz, Centrum Ogrzewania Pelletowego
3. Popularyzowanie wiedzy na temat pelletu – kanały komunikacjiMaciej Kosiński, Biomass Media Group
4.  Rola pelletu w walce z tzw. niską emisją – debata z udziałem producentów pelletu, producentów urządzeń grzewczych na pellet, władz samorządowych oraz przedstawiciela NFOŚiGW
10:40 – 11:10 Przerwa kawowa
11:10 – 13:30 Sesja VI: Inwestycja od A do Z
1. Finansowanie inwestycji
2. Jak najnowsze technologie IT wspierają rozwój Twojego biznesuRadosław Konstanty, ReSymbio
3. Leasing
4. Sprzedaż aktywów firmy
13:30 – 14:00 Panel dyskusyjny podsumowujący drugi dzień II Forum Pelletu
14:00 Zakończenie II Forum Pelletu
14:20 Lunch

Sponsorzy i partnerzy II Forum Pelletu

SPONSOR MERYTORYCZNY

 

Biocontrol sp. z o.o. – firma audytorsko – ekspercka specjalizująca się w usługach z zakresu doradztwa, audytu, inspekcji oraz weryfikacji dla sektorów: energetyki, rolnictwa, leśnictwa, bankowości i finansów oraz ochrony środowiska.

www.bio-control.pl

 

 

Control Union Poland Sp.  z o.o. –  firma oferująca kompleksowe usługi w zakresie programów certyfikujących.

www.controlunion.pl

SPONSOR STRATEGICZNY

 

 

 

 

Biomasa Partner Sp. z o.o. – producent pelletu drzewnego z certyfikatem DINplus i ENplus A1, producent brykietu, dostawca biomasy drzewnej i biomasy agro na cele energetyczne.

www.biomasapartner.pl

 

 

 

P.W.  BUDMET Dariusz Nocoń, Adam Nocoń – producent ekologicznych kotłów c.o. na paliwa stałe.

www.budmetnocon.pl

 

 

 

 

DAK GPS Sp. z o.o. – producent toryfikatu i agrobiowęgla oraz urządzeń do jego produkcji.

www.dakgps.com

 

 

 

 

Shell Polska Sp. z o.o. – brytyjsko- holenderski koncern petrochemiczny zajmujący się głównie wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej oraz ich przesyłem, przetwórstwem, dystrybucją i sprzedażą.

www.shell.pl

SPONSOR

 

 

Cedrus Sp. z o.o. Sp. k. – producent urządzeń i elementów linii produkcyjnych do przerobu biomasy, w tym rozdrabniaczy i młynów do trocin, zrębki, słomy i siana, urządzeń do mechanicznego transportu liniowego, urządzeń odpylających, suszarni do biomasy.                                                        

www.cedrus.org.pl

PARTNER

 

 

 

 

Buhler Polska Sp. z o.o. – dostawca pojedynczych maszyn i kompletnych linii technologicznych  do produkcji pelletu drzewnego i innych gatunków biomasy, od suszenia do workowania, włącznie z doradztwem i usługami inżynieryjnymi.

www.buhlergroup.com

 

 

 

Centrum Ogrzewania Pelletowego – dystrybutor kotłów, pieców i palników pelletowych. Firma realizuje budowę instalacji biomasowych na pellet drzewny, pellet agro i zrębkę. Organizator Akademii Pelletu – spotkań popularyzujących wykorzystanie pelletu wśród odbiorców indywidualnych.

www.cop360.pl

 

 

 

 

 

La Meccanica – producent granulatorów, młynów młotkowych, przesiewaczy wibracyjnych, rolek i matryc do granulatorów. Firma oferuje serwis linii i instalacji do produkcji pelletu.

www.lamec.pl

 

 

 

Nawrocki Technologie Granulowania Sp. z o.o. – producent kompletnych linii granulacji pofermentu z biogazowni, osadu pościekowego, RDF/SRF, tworzyw sztucznych, biomasy leśnej i rolniczej.

www.granulatory.com

 

 

 

 

 

Toscana Pellet Poland Sp. z o.o. –  dystrybutor pelletu we Włoszech, firma należąca do grupy Toscanapellet.

www.toscanapellet.pl

 

Więcej informacji na temat II Forum Pelletu: http://magazynbiomasa.pl/forum-pelletu/

News
/
11 września 2017

Biomasa na cele energetyczne z EP Coal Trading POLSKA S.A. wyróżniona CERTYFIKATEM SNS

SZCZEGÓŁY
DATA
11 września 2017

Mamy przyjemność poinformować, że firma EP Coal Trading Polska S.A. z siedzibą w miejscowości Czechowice-Dziedzice (http://www.epcoaltrading.cz)

z wynikiem pozytywnym ukończyła proces certyfikacji dla zrównoważonej biomasy stałej – system oparty na zasadach należytej staranności (SNS) na zgodność ze standardem SWP-SNS:2015, edycja 1.1 System Weryfikacji Pochodzenia dla Biomasy Leśnej i AGRO.

Zakres systemu SNS obejmuje wymagania dla systemu opartego na zasadach należytej staranności (SNS) w obszarze oceny ryzyka źródeł pochodzenia biomasy oraz prowadzenia systemu bilansu masy.

Proces certyfikacji przeprowadziła autoryzowana jednostka certyfikująca TÜV SÜD Polska Sp. z . o.o. z siedzibą w Warszawie,

a w wyniku tego audytu został wydany certyfikat Systemu Należytej Staranności o Nr TSP-SNS-007.00 (POBIERZ TUTAJ)

Aktualność certyfikatu SNS można sprawdzić w bazie wydanych certyfikatów: http://ksub.pl/baza-certyfikatow/

Serdeczne GRATULACJE dla firmy i jej pracowników!