Aktualności

SBP_KREX
News
/
1 grudnia 2017

Pellet z KREX Sp. z o.o. wyróżniony certyfikatem SBP

SZCZEGÓŁY
DATA
1 grudnia 2017

Mamy przyjemność poinformować, że w listopadzie 2017 roku zakład produkcji pelletu drzewnego KREX Sp. z o.o. w Szepietowie zakończył z sukcesem procedurę certyfikacji produkowanego przez siebie pelletu w ramach systemu SBP (Sustainable Biomass Partnership). Certyfikat ten potwierdza, że zakład wytwarza biomasę w sposób zrównoważony pod względem ekonomicznym, środowiskowym i społecznym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proces przygotowania wraz z opracowaniem i wdrożeniem dokumentacji systemu SBP przygotowywali eksperci firmy BIOCONTROL

 

 

 

 

 

 

Audytorzy Control Union Polska pod nadzorem ASI, prześledzili produkcję pelletu wytwarzanego z pozostałości drzewnych powstających w procesach produkcyjnych w tartakach, zakładach przerobu drewna pozyskiwanych ze źródeł zewnętrznych. Potwierdzono, że biomasa pochodzi z legalnych i zrównoważonych źródeł. Zgodnie z przesłanym komunikatem, zakład w Szepietowie kupuje wyłącznie pozostałość poprodukcyjną, która jest wytwarzana z drewna z certyfikatem FSC.

Certyfikat jest ważny do 2022 roku. W tym czasie zakład będzie poddawany corocznym audytom okresowym. Pozwoli to fabryce KREX w Szepietowie zwiększyć swoją konkurencyjność na rosnącym rynku pelletu. Zakład sprzedaje swój produkt głównie na rynek duński, które są w czołówce najbardziej wymagających rynków, jeśli chodzi o pochodzenie użytej biomasy i zrównoważony proces produkcji pelletu.

Fabryka KREX w Szepietowie wytwarza ok. 15 tys. ton pelletu drzewnego rocznie.

 

SBP
Sustainable Biomass Partnership (SBP) jest organizacją non-profit założoną w 2013 roku przez głównych europejskich producentów energii, użytkujących biomasę głównie w formie pelletu drzewnego w elektrociepłowniach. Wizją SBP jest promowanie łańcucha dostaw ekonomicznie, ekologicznie i społecznie zrównoważonej biomasy stałej. SBP skupia się obecnie na rozwoju narzędzi zapewniających, że biomasa drzewna jest pozyskiwana z legalnych i zrównoważonych źródeł.
Organizacja, która uzyska certyfikat SBP, może posługiwać się oświadczeniem „SBP – Compliant Biomass” lub „SBP Controlled Biomass”.

 

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi KREX i życzymy sukcesów!