Aktualności

Informacje o szkoleniach
/
12 września 2016

KOOPDREW 2016 – IV Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego – 12.09.2016 r.

SZCZEGÓŁY
DATA
12 września 2016

koopdrew-logo

IV Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2016

POZNAŃ, 12.09.2016 r.

Już 12 września 2016 roku, na dzień przed otwarciem Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2016, na terenie MTP w Poznaniu, w Pawilonie 11 „Pod Iglicą” odbędzie się IV Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2016. Hasłem tegorocznego spotkania branżowego jest: „Drewno – materiał XXI wieku, jako baza gospodarczego wzrostu kraju oraz rozwoju zrównoważonej gospodarki leśnej”.

 

Organizatorem Giełdy Kooperacyjnej Przemysłu Drzewnego jest Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, a współorganizatorami Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Zarówno Lasy Państwowe jak i krajowy przemysł drzewny stoją przed ważnymi wyzwaniami i perspektywą dużych zmian warunków, w jakich dotąd działały.
Lasy Państwowe znajdują się pod presją środowisk ekologicznych, które uważają, że eksploatację zasobów drewna należy ograniczyć do minimum. Natomiast przemysł ma do czynienia z pogarszająca się koniunkturą. Dodatkowo istnieją obawy, że podobnie jak pozyskanie, tak i stosowanie drewna może być ograniczane.
Aby rynek wyrobów z drewna mógł się rozwijać, potrzebna jest rzetelna edukacja społeczna, wyjaśniająca zasady racjonalnej gospodarki leśnej, pozwalającej na eksploatację lasu w połączeniu z ochroną przyrody, a także promocja drewna jako materiału. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych wzorców i przyjrzeć się jak to robią inni, również za oceanem. Należy również poznać sytuację na rynku drewna z perspektywy całej Unii Europejskiej.
To wszystko zapewni KOOPDREW oraz międzynarodowe grono wykładowców, którzy przybliżą uczestnikom wspomniane zagadnienia.
Z dużym zainteresowaniem spotkają się referaty przygotowane przez Lasy Państwowe, w tym wystąpienie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr inż. Konrada Tomaszewskiego.
Podczas KOOPDREWU zostanie także podjęta próba odpowiedzenia na pytanie, co należy zrobić, aby krajowe zakłady przemysłu drzewnego mogły w całości wykorzystywać swoje moce produkcyjne. Zostaną również przybliżone zmiany w zasadach zmiany drewna.

Referaty i wystąpienia:

  • Wystąpienie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr inż. Konrada Tomaszewskiego oraz omówienie bieżącej sytuacji sektora leśno – drzewnego w Polsce.
  • „Sytuacja na rynku drewna w Europie i działania podejmowane przez międzynarodowe organizacje, aby zwiększyć jego chłonność na produkty z drewna” – Silvia Melegari, Sekretarz Generalny European Organisation of Sawmill Industry.

 

  • „Doskonalenie zasad sprzedaży drewna okrągłego w Polsce z zasobów administrowanych przez Lasy Państwowe” – referat Lasów Państwowych.

 

  • „Kanada jako przykład kraju stosującego skuteczne narzędzia marketingowe do promocji drewna i wyrobów z drewna” – David Guilbert, Director Western Europe  Quebec Wood Exporter Bureau.

 

  • „Znaczenie drewna jako magazynu CO2 i możliwości wykorzystania tej wiedzy do celów marketingowych” – referat Lasów Państwowych.

 

  • „Doświadczenia Austrii w prowadzeniu skutecznych kampanii promocji drewna jako materiału do produkcji wyrobów o wszechstronnym zastosowaniu” – Georg Binder, General Manager pro:Holz, Austria.

 

  • „Możliwości zwiększenia podaży drewna okrągłego na polskim rynku dzięki współpracy przemysłu drzewnego przy tworzeniu planów urządzania lasu” – referat Lasów Państwowych.

 

logo_koopdrew        koopdrew_logo

MY TEŻ TAM BĘDZIEMY I W IMIENIU ORGANIZATORÓW ZAPRASZAMY TEŻ WAS!

Więcej informacji: http://www.drema.pl/pl/kooperacyjna_gielda_przemyslu_drzewnego_koopdrew/iv_kooperacyjna_gielda_przemyslu_drzewnego_koopdrew_2016/